Idealny dzień z życia Webmastera

Stolik webmastera - kawa, cukierki i książkiIdealny dzień Webmastera powinien się rozpocząć od kubka kawy wypitej przed monitorem, w trakcie sprawdzania porannych e-maili. W tym dniu otrzymujemy dość sporą ilość e-maili z ofertami szybkich modyfikacji na stronach, których jesteśmy w stanie wykonać dużo i za dobre pieniądze. W ciągu całego dnia dopisuje nam ogromny entuzjazm, z zapałem wykonujemy nasze prace. Nie popełniamy literówek w składni, znajdujemy szybko pomocne rozwiązania, a nawet natrafiamy na szereg ciekawych serwisów, z których w przyszłości będziemy mogli czerpać wiedzę. Każdy nasz klient jest w pełni zadowolony z wykonanej przez nas pracy, nie wymaga wnoszenia poprawek, a w trakcie nadawania przelewu za wykonaną pracę, z zadowoleniem powiększa wcześniej ustaloną kwotę, aby umocnić nas w wierze, że odwaliliśmy kawał dobrej roboty. W trakcie całego dnia, maszyna, na której pracujemy, programy, a przede wszystkim przeglądarki internetowe, działają płynnie oraz bez zwieszeń. Szczęśliwi w czasie pomiędzy zleceniami, natrafiamy na kilka szybkich konkursów z nagrodami związanych z naszą branżą, w których postanawiamy wziąć udział. W trakcie popołudniowej przerwy na obiadek zostajemy mile zaskoczeni telefonem od naszego ISP, który bez żadnych kruczków, za darmo, zwiększa nam prędkość Internetu.  Wszystkie zaplanowane czynności udaje się nam wykonać na czas oraz ukończyć o przyzwoitej godzinie. Z radością dowiadujemy się, że wygraliśmy główną nagrodę w konkursie w postaci drogich książek lub wideo kursów, które znacznie szybciej pozwolą nam na zdobycie kolejnej niezbędnej wiedzy, aby stać się TOP 1 Webmaster. Zadowoleni i pełni energii po tak wspaniałym dniu pracy udajemy się wraz ze znajomymi na pizzę, bilard, itd. Z radością wydajemy część wcześniej zarobionych pieniędzy. Po powrocie zapadamy szybko w sen, w którym nabieramy siły na kolejny wspaniały i pełen niespodzianek, dzień z życia Webmastera.

Opisz swój własny dzień pod tym wpisem

A twój dzień jak wygląda? Napisz kilka krótkich zdań i umieść je w komentarzu poniżej.

2 myśli nt. „Idealny dzień z życia Webmastera

  1. Mój dzień wygląda podobnie. Wstaje rano 🙂 robię sobie kawkę, a następnie włączam komputer. Odczytuje e-maile i staram się odpowiedzieć klientom na ich pytania. Następnie koduję coś dla klientów, bądź piszę jakieś skrypty przy użyciu PHP.
    I tak mi mija ciekawy dzień przed komputerem hehehe 🙂

    Pozdrawiam,

  2. Ja niestety jestem tylko budowlańcem 😛 który nie może zbytnio wiele powiedzieć na temat dnia z życia Webmastera. Mam jednak nadzieję, że kiedyś się to zmieni. Obecnie zaczynam również studia w kierunku informatycznym.
    Trzymajcie za mnie kciuki.

Dodaj komentarz