Czy warto stosować elastyczne panele fotowoltaiczne?

Nie da się ukryć, że elastyczne panele fotowoltaiczne pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy. Na początku trzeba w nie zainwestować, ale później dostarczają darmową energię elektryczną. W tym artykule wyjaśnimy, czym cechują się takie panele i wymienimy ich główne zalety.

Zalety elastycznych paneli fotowoltaicznych

Nie jest tajemnicą, że elastyczne panele fotowoltaiczne są bardzo ekologicznym źródłem energii. Z ich pomocą można nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również zadbać o naturalne środowisko. Kluczowe jest to, że panele nie emitują do atmosfery szkodliwych gazów, takich jak dwutlenek węgla. Ogniwa elastyczne montuje się łatwiej, a do tego lepiej trzymają się podłoża, które jest zakrzywione. Do tego zapewniają większy komfort użytkowania, ponieważ zajmują mniej miejsca niż sztywne konstrukcje. Tego typu panele mogą przydać się na wakacjach, ponieważ można je zamontować na dachu kampera. W ten sposób można uzyskać darmowe źródło energii elektrycznej w trakcie słonecznych sezonów letnich. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli wypoczywa się akurat gdzieś na łonie natury. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że panele fotowoltaiczne elastyczne są w stanie zasilać przyczepę kempingową. W domkach letniskowych również sprawdzą się bardzo dobrze, dlatego są uniwersalne.

architecture-g44e4b3a1d_1280

Zastosowanie paneli elastycznych

Nie wszyscy wiedzą, że baterie elastyczne słoneczne można też zamontować na jachcie. Tam też może się przydać energia elektryczna, dlatego warto ją czerpać ze źródła, które jest darmowe i przyjazne dla środowiska. Interesujące jest także to, że elastyczne panele mogą nawet zasilić silnik elektryczny w motorówce. Oczywiście takie źródło zasilania może wystarczyć do spokojnego rejsu, ale nie sprawdzi się, jeśli szykuje się wyścig motorówek. Z pewnością rejs może dodatkowo uprzyjemnić informacja, że dbasz zarówno o swój budżet, jak i środowisko naturalne. Przy zakupie paneli należy się zastanowić, jaka liczba ogniw będzie Ci potrzebna. Warto się też upewnić, że posiadasz wystarczająco dużo miejsca, żeby móc zamontować wszystkie panele. Jeśli nie wiesz, jak zamontować panel to lepiej to zadanie powierzyć specjalistom, którzy na co dzień zawodowo wykonują tego typu rzeczy. Panel sztywny jest rzeczywiście tańszy o jakieś 20%, ale trzeba jeszcze uwzględnić fakt, że konieczne jest dokupienie systemu montażowego narożnego. Do tego panele sztywne przy montażu narożnych powodują świszczenie z powodu prześwitu między panelem a karoserią. Na sam koniec wypada wspomnieć o tym, że panel elastyczne można zamontować trwale bez ryzyka zerwania przy dużej prędkości.

Dodaj komentarz