Skuteczne systemy kontroli dostępu dla firm

Kontrolowanie osób wchodzących na teren danej firmy lub do konkretnych pomieszczeń, tak zwanych stref dostępu, ma duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa oraz zapewnienie w nim bezpieczeństwa. Takie miejsca jak placówki bankowe, sieci handlowe czy instytucje państwowe z definicji muszą posiadać szybki, sprawny oraz niezawodny system kontroli dostępu. Warto przekonać się, z jakich elementów powinien składać się skuteczny program nadzoru przystosowany do wykorzystania w małych i średnich firmach. Czytaj dalej

Wybierałem telefon VOIP

Witam serdecznie wszystkich po krótkiej przerwie od mojego ostatniego artykułu dotyczącego Wyświetlania linków do wpisów z danej kategorii w Prestashop. Mam nadzieję, że artykuł ten pomógł wielu osobom. Dziś jednak chciałbym opisać jeden z moich ostatnich wyborów, telefonu VOIP do firmy. Z racji, że posiadaliśmy w firmie dość przestarzały sprzęt, to postanowiliśmy go wymienić na nowy. Obecnie na rynku posiadamy masę różnego rodzaju sprzętu VOIP, który posiada wiele bajerów i udogodnień.

telefon voip snom 320

Nam jednak przypadł do gustu model 320 marki SNOM, który kosztuje około 350 złotych brutto. Czytaj dalej

Blue Screen Windows 7 – ntoskrnl.exe ( nt+16542c )

blue screenTrafiłeś tu ponieważ otrzymałeś komunikat o błędzie Probably caused by : ntoskrnl.exe ( nt+16542c ) w Windows 7, po aktualizacji lub po instalacji sterowników. Problem ten często pojawia się po świeżej instalacji systemu Windows 7 i instalacji pierwszych sterowników w systemie. Jeżeli twoja diagnoza pliku .DMP, którą wykonałeś za pomocą Debugging Tools for Windows. Czytaj dalej

Naprawa błędu: print cartridge(s) missing or not detected – HP

Dziś podczas próby wydruku bardzo ważnych dla mnie dokumentów dla kuriera, który będzie odbierał przesyłki, doznałem super błędu na moim urządzeniu wielofunkcyjnym marki HP. Kurier ma być z samego rana, a ja nie mam wydrukowanych papierów. Jest niedziela godzina 22, a wszyscy pobliscy znajomi nie mają drukarki bo jej nie potrzebują. Jednym słowem SUPER!!!

Jednak udało się odnaleźć sposób, który pomoże na rozwiązanie tego problemu. Jednak za każdym razem:
– Po każdym drukowaniu
– Po każdym włączenie drukarki
Trzeba od nowa wykonywać te czynności, aby przywrócić ją do życia. Prawdopodobnie przyczyną są jakieś zabrudzenia, ale czyszczenie w moim przypadku nie pomogło. Może było mało dokładne, ale nie mam czasu na rozkręcanie drukarki w nocy.

Poniżej wideo z naprawy – YT youtube:

Czytaj dalej

Callee RC: REGDB_E_CLASSNOTREG (0×80040154) – Oracle VM VirtualBox

Ostatnio miałem kilka zmian w komputerze, po czym w trakcie, gdy przyszedł czas na szkolenie, które prowadzę na wirtualnej maszynie spotkała mnie miła niespodzianka. Mój VirtualBox nie działał. Moim oczom ukazał się błąd w postaci:

Failed to create the VirtualBox COM object.
The application will now terminate. Callee RC: REGDB_E_CLASSNOTREG (0×80040154)

No i naszedł czas wielkiej burzy mózgów jak rozwiązać ten problem no i się udało. Aby tego dokonać należy uruchomić CMD z prawami administratora.

Wiersz poleceń - CMD Czytaj dalej

Genius Gila GX Gaming – myszka dla gracza

Witamy wszystkich Państwa serdecznie. W dzisiejszym artykule pragnę przedstawić informacje na temat ciekawej propozycji myszki dla graczy firmy Genius, model Gila. Myszka pochodzi z serii GX Gaming i przeznaczona jest dla bardzo wymagających graczy. Ostatnio znaleźliśmy w sieci jedyny polski filmik z rozpakowania oraz recenzji tej oto myszki Genius Gila GX Gaming.

ViDeO z rozpakowania Genius Gila:

Wygląd myszki jest bardzo ciekawy. Bardzo ciekawymi jej atutami są: Wbudowana pamięć, możliwość zmiany kolorów w 3 miejscach z pośród 16 milionów barw, duża ilość przycisków, które można dowolnie konfigurować.

Czytaj dalej

Zestaw Komputerowy do Gier / dla gracza za 2700 zł

Witam serdecznie Państwa w kolejnym artykule związanym z Komputerami. Dzisiaj przedstawię Państwu typowy zestaw dla Gracza za sumę 2700 zł. Naturalnie istnieje wiele miejsc na zakup części, więc jeżeli komuś się gdzieś bardziej je opłaca kupić to zestaw może go wynieść trochę mniej. Prezentowane przeze mnie przykłady podzespołów będą wycenianie za pomocą cenników jednego z najlepszych sklepów z podzespołami komputerowymi morele.  Zapraszam do przeczytania pełnej wersji artykułu poprzez kliknięcie przycisku więcej.

Sklep komputerowy

Czytaj dalej

Problem z HP NC6000 – Rozwiązanie

Witam Państwa serdecznie w poradniku dotyczącym naprawy Laptopa marki HP o modelu NC6000. Zapewne jesteś jedną z wielu osób, których dotyczy problem z tym właśnie modelem laptopa.

Objawy uszkodzonego laptopa NC6000

  • Laptop po włączeniu przycisku Power nie reaguje.
  • Laptop często się wiesza, w różnych momentach.
  • Po włączeniu przycisku Power zapala się pomarańczowa dioda, uruchamiają się wentylatory, a następnie laptop gaśnie.

Wszystkie te i podobne objawy są spowodowane z 1 powodu. Wszystkie te laptopy posiadają wadę. Podczas zamykania matrycy tworzy się nacisk na miejsce w płycie głównej, gdzie tworzy się przerwa powodująca, brak możliwości odpalenia komputera lub jego zawieszanie się.

Sposób na próbę odpalenia HP NC6000, gdy się nie chce włączyć

Otóż istnieje kilka metod na odpalenie tak nazwijmy uszkodzonego Laptopa.

Sposób na odpalenie HP numer 1:

Pierwszym ze sposobów, który Państwu przedstawię jest mocne dociśnięcie miejsca nad klawiszami F11 oraz F12, a następie próbujemy wcisnąć przycisk POWER.

NC6000 HP - odpalenieJeżeli ucisk w tym miejscu nie pomaga, przechodzimy do sposobu numer 2.

Czytaj dalej