Rzepak ozimy i problemy z chorobami

Wielu rolników, którzy mają doświadczenie dobrze wie, że jeśli sieją przekona ozimy to szanse, że nie będą uprawy zaatakowane przez jakieś choroby są znikome.

pole-33 (6)

Jeśli na rzepaku pojawia się pleśń szara to oznaka, że nie mamy czasu dłużej czekać. Na szczęście można sobie z tym poradzić w łatwy sposób i zastosować takie fungicydy, jakie są przewidziane do rzepaku ozimego. To musi być taki fungicydy, który ma składniki aktywne, które powodują, że choroba jest atakowana i niszczona. Skuteczny środek jest na tyle dobry, że wystarczy jeden oprysk w okresie wegetacyjnym i mamy problem z głowy. Właśnie takiego środka nam trzeba żeby zwiększyć szanse walki z chorobami. Jeśli nie chcemy ryzykować i nie chcemy czekać na pierwsze objawy choroby to warto zapobiegawczo zastosować odpowiedni fungicyd. Wtedy nie martwimy się czy jeden oprysk pomoże, bo tak będzie. Jeśli zbyt długo się przyglądamy rzepakowi i zastanawiamy się jak to ma być dalej i czy już dzisiaj stosować czy może jutro to możemy stracić uprawy. Na pewno nie chcemy tak dużych strat, dlatego stosujmy teraz, kiedy jest czas to, co najlepsze. W ten sposób pomożemy sobie w osiągnieciu celu, a nasze plony będą o wiele większe od tych zakładanych.

ppole-01

Wszystko o ochronie fungicydowej rzepaku

Środków chemicznych na rynku jest bardzo dużo czasami sami nie wiemy, co stosować. Jeszcze trudnej nam wybrać okres stosowania, a tutaj nie ma miejsca na pomyłki, bo to może nas bardzo dużo kosztować. Zbieranie informacji nie będzie dla nas trudne, bo wykorzystujemy do tego Internet. Wchodzimy na odpowiednią stronę i wiemy wszystko, czego do tej pory nie wiedzieliśmy. Tak robią doświadczeni rolnicy i my również możemy. Dla wszystkich zainteresowanych rolników można polecić stronę fungicyd rzepak, gdzie znajdują się bardzo przydatne informacje. Przyjrzyjmy się tym tabelom i wtedy dowiemy się jak i kiedy należy stosować fungicydy. Ta wiedza przełoży się na wielkość naszych plonów, a to jest dla nas bardzo ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?