Stwórz stronę www – responsive

Ostatnio przeglądając Internet znalazłem bardzo cieką stronę Internetową, która umożliwia w sposób wizualny – tworzenie stron www, które dostosowują się do urządzenia. Zbudowana w ten sposób strona będzie działać na komputerze, telefonie, czy też tablecie. Ponadto wybrane elementy będą mogli Państwo oznaczyć, które mają być niewyświetlane na danym urządzeniu.

Poniżej prezentuje nagranie w wersji angielskiej odnośnie tej strony.

W pierwszej kolejności muszą Państwo odwiedzić stronę divshot.com, gdzie należy się zarejestrować. Dzięki rejestracji, będą mogli Państwo tworzyć swój projekt przez nawet kilka dni z różnych urządzeń bądź komputerów. Cały projekt będzie zapisywany na Państwa koncie.

Wszystko jak widać na filmiku dodajemy poprzez przenieść i upuść. Z prawej tabeli wybieramy elementy, które przeciągamy myszą na nasz projekt czyli okno po lewej. Cały projekt, gdy skończymy możemy zapisać u siebie na dysku poprzez wybranie ikony dyskietki, które znajduje się u góry na pasku.

W divshot znajdziemy kilka gotowych styli, które będziemy mogli użyć w trakcie tworzenia naszej strony. W górnym pasku prezentuje się także ikona podglądu projektu na różnego rodzaju urządzeniach. Zapraszam do testowania i pozostawienia komentarzy na temat tej strony. Jeżeli będą mieć Państwo jakieś problemy z obsługą tej strony to utworzę własny filmik, gdzie krok po kroku zaprezentuje obsługę tej strony.

3 myśli nt. „Stwórz stronę www – responsive

  1. Tak! ta strona umożliwia szybkie stworzenie responsywnej strony WWW. Bardzo się przydaje przy szybkich projektach. Często z niej korzystam, gdy jakiś klient chce tanią stronę WWW do 200 zł 🙂 cena naprawdę śmieszna, ale dzięki temu mogę szybko dodać tylko treść i strona prawie gotowa 🙂 a generator pozwala na szybkie zbudowanie jakiegoś prostego wyglądu do potrzeb danej WWW.

  2. Pingback: Zaskakujący rozwój technologii - krótki opis. | Nowości IT - Internet, Moda, Pozycjonowanie i nie tylko.

Dodaj komentarz