Wiele informacji o Sublime text

Dziś rozpocząłem swoją naukę oprogramowania Sublime Text 2. Program ten jest edytorem, które ma za zadanie ułatwić programiście tworzenie kodu. W moim przypadku jest to HTML5 oraz CSS3. Zapewne Ciekawi Cię jak ten program wygląda? Muszę Ci powiedzieć, że jest bardzo rozbudowany, ale tego tak gołym okiem nie widać, gdyż jego interface jest bardzo prosty i ubogi. Zresztą zobacz to sam:

Wygląd programu

http://blog.bigseo.pl/wp-content/uploads/2013/06/sublime.png

Jak sam widzisz nie ma tu takiej ilości ikonek jak np. phpDesigner czy też notepad++. Wszystko bardzo przejrzyste i według mnie dobrze rozplanowane. Dla mnie liczy się okienko z kodem, a nie jakaś zbędna masa przycisków. W programie znajdziemy szereg funkcji, które ułatwią nam pracę, ale o tym zaraz. Chciałbym Ci tu jeszcze powiedzieć, że bardzo podoba mi się kolorowanie oraz układ kodu w programie. Sam rozplanowuje kod, aby był w pełni dla Ciebie czytelny. Dla mnie to wielki + dla tego programu!

Dla jakiej platformy przeznaczony jest Sublime text 2?

Otóż muszę Ci powiedzieć, a zarazem przekazać dobrą nowinę ponieważ program ten dostępny jest pod Windowsem, OS X, a także Linux. Dobra nowina, prawda?

Dlaczego wybrałem właśnie ten edytor?

Zapewne zastanawiasz się dlaczego wybrałem taki a nie inny edytor? Otóż już ci zdradzę dlaczego. Wszystko to ponieważ jest on jedynym obecnie programem, który oferuje możliwość szybkiego pisania kodu. Nie chodzi mu to o podpowiadanie składni bo tą funkcję też ten program oferuje. Tu chodzi o całkiem coś innego, a mianowicie pokaże Ci przykład.

Nawigacja w Sublime text

Tworzenie nawigacji w Sublime Text 2

Zapewne powiesz co On mi tutaj pokazuje, skoro taki kod mogę napisać w dowolnym edytorze. No tak możesz to zrobić, ale będziesz klepał go sam z klawiatury, ewentualnie skorzystasz z funkcji podpowiadania składni, ale ja zbudowałem ten kod przy użyciu 1 linijki poleceń w ciągu około 20 sekund. A ty pewnie męczyłbyś się z tym ponad 2 minuty. W prawdzie nie mnie oceniać twoje zdolności, ale sam sprawdź ile zajęło by Ci to czasu z sublime text.

Kod o którym była mowa wyżej to:

#wrapper>nav.nawigacja>ul>li*6>a[href=#]{Nazwa Linku}

Po wpisaniu tego kodu należy wcisnąć na klawiaturze klawisz zwany ,, TAB ”. Po chwili zostanie wygenerowany kod widoczny na obrazu wyżej. Niestety to nie jedyny bajer jaki oferuje ten program. Sam jestem na etapie badania całego tego programu. Mam nadzieję, że wkrótce moje tworzenie stron stanie się szybkie i efektywne.

Było by mi miło, gdybyś umieścił tu jakiś wartościowy komentarz np. na temat tego programu lub jego jakiegoś bajeru. Ja postaram się tworzyć tu nowe wpisy na temat tego programu, ale było by mi miło, gdyby ktoś również zaoferował moim czytelnikom bardzo dobre porady.

Poniżej zamieszczam także wideo, które przestawi przynajmniej działanie programu sublime text 2.

Pozdrawiam was drodzy czytelnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?