Wyświetlenie wpisów z danej kategorii CMS – PrestaShop

Hej wszystkim, zapewne wiele osób staje przed pytanie jak wyświetlić w danym miejscu szablonu listę lików do wpisów w danej kategorii CMS (prestashop).

Wyświetlenie listy linków z kategorii CMS prestashopZapraszam zatem do artykułu i kilku ustaleń.

Po pierwsze, to ten poradnik nie będzie dla początkujących ponieważ nie będę Ci tu tłumaczył dlaczego tak a nie inaczej.

Zaczynajmy… Stworzyłem 3 kategorie CMS do których dodałem po kilka wpisów. Moim celem było przebudowa stopki sklepu klienta na w celu wyświetlenia linków z danych kategorii.

Zatem mogę pozwolić sobie na edycję szablonu modułu blockcms, edytując plik blockcms.tpl

W moim przypadku nic co tam jest napisane nie jest mi potrzebne, więc usunąłem wszystko i stworzę sobie na nowo.

<div class=”col-sm-2″>
<div class=”footer-static-title”>
<h3>Obsługa Klienta</h3>
</div>
<div class=”footer-static-content”>
<ul class=”last”>

</ul>
</div>
</div>

Tworzymy jeden z bloków gdzie będziemy dodawać wpisy. Naturalnie szablon jest responsywny i korzysta z bootstrapa + kilka klas własnych itd. więc tak aby wszystko grało stworzyłem taki oto kod.

W naszej liście ul będziemy chcieli mieć elementy <li> z linkami do naszych wpisów z kategorii Obsługa Klienta, w tym celu musimy pomiędzy <ul class=”last”> a </ul> dopisać kod:

{foreach from=CMS::getCMSPages(1,4,true) item=cmspages}
<li>
<a href=”{$link->getCMSLink($cmspages.id_cms, $cmspages.link_rewrite)|escape:’htmlall’:’UTF-8′}”>{$cmspages.meta_title|escape:’htmlall’:’UTF-8′}</a>
</li>
{/foreach}

Ważne w tym kodzie są 3 informacje:

1- ID naszego języka
4- ID kategorii Obsługa Klienta true – informacja czy ma pokazywać tylko wpisy oznaczone jako aktywne, czyli chodzi o to czy są zaznaczone, do wyświetlania:

Aktywne wpisy w kategorii CMS

To samo robimy dla kolejnych kategorii, analogicznie do przykładu.

Efekt końcowy:

Efekt końcowy stopki CMS

Naturalnie musisz pamiętać, aby twój blokcms był wyświetlany w tym miejscu 😉 Jeżeli w ogóle nie wiesz o czym tu mówię to lepiej wynajmij kogoś aby Ci pomógł za drobną opłatą. Pytania ? zostaw komentarz!

Dodaj komentarz