Skuteczne systemy kontroli dostępu dla firm

Kontrolowanie osób wchodzących na teren danej firmy lub do konkretnych pomieszczeń, tak zwanych stref dostępu, ma duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa oraz zapewnienie w nim bezpieczeństwa. Takie miejsca jak placówki bankowe, sieci handlowe czy instytucje państwowe z definicji muszą posiadać szybki, sprawny oraz niezawodny system kontroli dostępu. Warto przekonać się, z jakich elementów powinien składać się skuteczny program nadzoru przystosowany do wykorzystania w małych i średnich firmach.

Na przykładzie serii Acco firmy Satel doskonale widać jakie urządzenia odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie całej instalacji. Najważniejsze podzespoły to centrala oraz serwer, do których podłączone są czytniki kart, lub inne akcesoria służące do identyfikacji przewijających się przez dane stanowisko kontrolne osób.

Sprawna komunikacja

Współcześnie dostępne centrale kontroli są w stanie oferować pokaźną ilość przydatnych i ułatwiających działanie całego systemu opcji. W skład serii Acco NT wchodzą urządzenia, które pozwalają na utworzenie nawet 255 stref kontroli, oraz obsługę do 8000 użytkowników. Funkcjonalność centrali zwiększona może być poprzez instalację modułów dodatkowych, takich jak obsługa pilotów lub pastylek typu Dallas. W efekcie tego system dozoru jest w stanie nie tylko obsługiwać wejścia, ale także nadzorować pracę bram, szlabanów, rolet oraz wielu innych urządzeń.

Hand inserting key card in electronic lock. Woman opening hotel room door. Privacy, security, personal identification concept, copy space

Hand inserting key card in electronic lock. Woman opening hotel room door. Privacy, security, personal identification concept, copy space

Centrala taka działa także, podczas przerw w dostawie zasilania, dzięki zainstalowanemu zasilaczowi buforowemu. Pozwala to na skuteczne funkcjonowanie systemu dozoru nawet w ekstremalnych sytuacjach. Urządzenie to w sposób niezawodny umożliwia komunikację na linii kontrolery — serwer. Dzięki temu wszystkie zapisy wejść, wyjść oraz innych zaprogramowanych zdarzeń mogą być przechowywane i w razie potrzeby przeanalizowane. Informacje przekazywane są w czasie rzeczywistym i bez najmniejszych opóźnień.

Funkcjonalny system operacyjny

W systemie Acco NT administracja uprawnieniami użytkowników jest łatwa, intuicyjna, wysoce funkcjonalna oraz bezpieczna. Wszystkie połączenia są szyfrowane, co zapobiega ingerencji osób trzecich. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom możliwe jest automatyczne kontrolowanie czasu pracy, odnajdywanie poszczególnych użytkowników, czy też śledzenie ich ruchów po terenie danego obiektu. Wszystko odbywa się automatycznie bez konieczności stałego nadzoru oddelegowanego pracownika.

 

Różnorodne punkty dostępu

Nowoczesne systemy dostępu mogą pracować przy pomocy wielu rodzajów kontrolerów, nie muszą to być, tylko tradycyjne karty dostępu. W wielu firmach stosuje się między innymi kody cyfrowe, pastylki typu Dallas, czy też piloty zdalnego sterowania. Pozwala to na wygodne i bezpieczne korzystanie z systemu dozoru, kontrolując wejścia i wyjścia lub używanie sprzętu komputerowego. Umożliwia to także monitorowanie stref zamkniętych i identyfikowanie pracowników. Dzięki temu zarówno mienie, jak i osoby znajdujące się na monitorowanym terenie są bezpieczne.

System kontroli dostępu skompletujesz tutaj: https://www.fonex.pl/kategorie/kontrola-dostepu-7.html

Dodaj komentarz