W poszukiwaniu forum o elektronice samochodowej

Ostatnio bardzo dużo wolnego czasu poświęcam swojemu samochodowi. Próbuje swoich sił w majsterkowaniu przy samochodzie. Ostatnio postanowiłem zmienić moje obecne radio na radio z GPS, akurat na jednej z aukcji w internecie znalazłem w bardzo przystępnej cenie radio z nawigacją TOM TOM. W radiu nie działa jedynie przycisk MENU, który mam nadzieję również uda mi się naprawić, stąd też wynika niska cena tego radia, ale na pewno za takie pieniądze $ się opłacało je kupić.

Radio VW

Obecnie nawet nie mam pojęcia co może kryć tajemnicze menu radia, ale mam nadzieję, że pozwala na jakieś modyfikacje wyświetlania RADIA itd. bo wygląda to ubogo jak na taki bajer co chodzi po 2-3 tyś złotych.

Ale w zasadzie nie o tym chciałem napisać w tym artykule. Przejdźmy do meritum sprawy, stare radio tak czy siak nie jest mi już potrzebne więc postanowiłem je sprzedać, nie mniej jednak nie mam do niego klucza, który z pewnością przyda się nowemu nabywcy aby je odblokować, dlatego też jestem w ciągłym poszukiwaniu forum o elektronice samochodowej, które pomoże mi w zdobyciu informacji w jaki sposób rozkodować radio, czy też pozyskać klucz do niego.

Tymczasowo jest w punkcie 0. Nie znalazłem żadnych informacji na ten temat. Informacje jakie posiadam to nazwa modelu radia i numer seryjny który znajduje się na radiu. Radio jest seryjne z VW. Powyżej znajduje się zdjęcie, które obrazuje model oraz numer seryjny.

Muszę się pochwalić, że obecnie dla mnie elektronika samochodowa nie jest już taką czarną magią, sam poradziłem sobie z podłączeniem nowego radia, które posiadało mnóstwo kabli, bez kostki jak w tym przypadku. Forum, którego link znajdziecie wyżej bardzo mi pomogło w uzyskaniu fachowej wiedzy na ten temat. Ponadto pomogło mi też z problemem tego radia, dzięki niemu mogę je obecnie sprzedać jako 100% działające wraz z kodem odblokowującym.

Warto jest szukać informacji w internecie oraz osób, które udzielają się na profesjonalnych forach i w większości oferują darmową wiedzę na dany temat. Taka wymiana wiedzy pomiędzy osobami jaką dają fora dyskusyjne to jedno z najlepszych rozwiązań.

Dziękuję za uwagę i zapraszam wkrótce na kolejny artykuł o tuningu mojego samochodu.
Pozdrawiam,
Dawid

2 myśli nt. „W poszukiwaniu forum o elektronice samochodowej

  1. Miałem kiedyś podobny problem z radiem, ale postanowiłem je wtedy sprzedać jako uszkodzone. Poszło za 30% wartości, która była obecnie na rynku. 🙁 no niestety nie było jeszcze wtedy dobrych for o elektronice samochodowej i nikt nie potrafił za darmo udzielić mi pomocy.

    Jakbym posiadał klucz to radio pewnie sprzedałbym za około 1000 złotych, a nie marne 300. Też jestem fanem forum carcode, polecam je serdecznie!
    pozdrawiam

Dodaj komentarz